Зворотній дзвінок
Назад
8 помилок, яких ви, ймовірно, припускаєтесь, коли чистите зуби

8 помилок, яких ви, ймовірно, припускаєтесь, коли чистите зуби

Не новина, що однією з найважливіших причин чищення зубів є очищення ротової порожнини (не кажучи вже про неприємний запах з роту). Але що, якщо Ви чистите зуби так, що насправді робите Ваші зуби більш сприйнятливими до карієсу і захворювань ясен?

Виявляється, є безліч поширених помилок, які багато робить вранці і ввечері. Такі помилки можуть пошкодити зуби і зруйнувати здорову усмішку. Дізнайтеся, що Ви робите неправильно — і як уникати цих шкідливих звичок.

1. Ви дуже швидко чистите зуби.

Більшість людей дуже швидко чистять зуби, відзначає ортопед Майкл Ленхнер. Більшість стоматологів рекомендують чистити зуби протягом двох-трьох хвилин, але мало хто коли-небудь дотримується цього. Швидше за все, Ви поспішаєте на роботу або готові впасти від втоми в ліжко, і Ви чистити тільки протягом хвилини або близько того. Покладіть  таймер в ванну кімнату або телефон і заведіть його на дві-три хвилин, перш ніж приступити до роботи, або використовуйте електричну зубну щітку з двохвилинним таймером.

2. Ви не помічаєте, що Ви робите.

Дивіться в дзеркало, в той час як Ви чистите зуби і зверніть увагу на те, як Ви чистите зуби. Легко пропустити область на лінії ясен, яка є найбільш важливою. Там накопичується зубний наліт, зубний камінь і бактерії, які викликають запалення і інфекцію ясен (так званий гінгівіт). Також слід уважно стежити за задніми корінними зубами. Звертайте більше уваги форму ваших зубів, відколи чи подразнення. Згадайте будь-які незвичайні спостереження під час Вашого наступного візиту до стоматолога.

3. Неправильна техніка.

Емаль складається з щільно упакованих, склоподібних стрижнів, які простягаються у напрямку до поверхні зуба. Коли Ви чистите зуби в одному напрямку, ці тендітні стрижні можуть зламатися, це призводить до утворення тріщин і ослаблення зубів. Ленхнер уподібнює його розпилювання до дерева. Пам’ятайте: Зуби – це не дерева. Тримайте щітку під кутом 45 градусів до поверхні зубів. Зосередьтеся на декількох зубах відразу, а потім переходьте до наступних, продовжуючи круговими рухами від однієї сторони до іншої, зверху і знизу, спереду і ззаду. Після завершення очистіть лінію ясен від зубний нальоту і бактерій.

4. Ви занадто старанно чистите зуби.

Шанси на руйнування емалі більше, якщо Ви чистите занадто старанно. Ця звичка в поєднанні з жорсткою щіткою може привести до виразки поблизу лінії ясен, яка називається абфракція виразки. При постійному тиску, вона може поглибитися у внутрішню дентину і цементний шар зубу. Більш того, агресивна чистка може бути травматичною для чутливих ясен, викликати роздратування і рецесію.

5. Ви використовуєте неправильну щітку.

Обов’язково купуйте м’яку або ультрам’яку щітку. Ленхнер застерігає, що навіть м’які зубні щітки можуть призвести до потертості за неправильного використання. Електричні зубні щітки дуже ефективні — вони допоможуть вам освіжити ротову порожнину, і краще очистити зуби.

Якщо ваш стоматолог дає вам спеціальну щітку для чистки імплантатів або коронки, використовуйте її за призначенням, щоб не порушити нормальний ріст ясен.

Зубна щітка може бути справжнім притулком для мікробів, в тому числі стрептокок і стафілокок. Ви повинні замінювати зубну щітку кожні три місяці — раніше, якщо щітка — зношена і згинається. Щоб звести до мінімуму зростання мікробів, кожного дня полощіть щітку в гарячій воді після використання.

6. Неправильна зубна паста.

Зубні пасти з вмістом столової соди – гарно відбілюють, тому що вони є абразивними — але це також означає, що вони руйнують емаль. Що стосується відбілюючих зубних паст, Ленхнер каже, що, наскільки йому відомо, вони не руйнують зуби.

7. Ви не користуєтесь зубною ниткою.

Зубна нитка потрапляє між зубами, де зубні щітки не можуть. Карієс утворюється часто на поверхнях, де два зуба стикаються. Бактерії застряють там, підживлюються цукром з частинок їжі, колонізуються і виробляють хімічні речовини, які роз’їдають емаль. Це може в кінцевому підсумку призвести до руйнування зубів.

8. Ви не полощете зуби після чищення.

Ефективне чищення зубів щіткою і зубною ниткою очищає від бактерій, нальоту. Полоскання після цього є важливим кроком. Рідина для полоскання рота зміцнює зубну емаль і запобігає карієсу. Якщо у вас немає рідини для полоскання рота, ополіскування з простою водою — краще, ніж нічого.

Заповніть форму Close form
Дякуємо! Ми з вами зв'яжемося.